Aktuálně k 21. ročníku – 12. 8. 2023

Srdečně Vás zveme na 21. ročník Pilsenmana. Akce se koná v sobotu 12. 8. 2023 na tradičním místě na louce U sv. Jiří. Souhrn aktuálních informací a novinek najdete vždy v tomto článku. Více podrobností pak naleznete v propozicích – kvadriatlonu a triatlonu.

 

Novinky 21. ročníku

Letošní ročník přináší některé zajímavé změny. Zde Vám představujeme ty nejdůležitejší:

Trasa

Trasy zveřejněny – trasa KVADRIATLON, trasa TRIATLON

Horské kolo triatlonu i kvadriatlonu se pojede na stejném 21 km okruhu (KT 2 okruhy, TRT 1 okruh). Budeme tak okruh lépe zabezpečit ohledně bezpečnosti, značení a občerstvení. 

Poběží se také na nových trasách. Běh kvadriatlonu mužů bude zkrácenou variantou MTB okruhu. Ženy a triatlon poběží 5 km okruh přes Chlum.

Smutným faktem, je že musíme vypustit Krkavec a jeho okolí a další pěkná místa, která byla dvacet let součástí Pilsenman kvadriatlonu. Bohužel není pro nás nadále udržitelný označit a uhlídat více než 50km trasy.

Disciplíny

KT – zásadní je přehození disciplín horského kola a vodácké části. Po přeběhu z plavání bude následovat nejdřív MTB a poté vodácká část. Běžecká část bude delší a jednookruhová. Ženy budou mít o trochu delší kolo (pojedou stejně jako muži), na druhou stranu se jim zkrátí běh (poběží stejný běžecký okruh jako triatlonisti). Délka plavání a vodácké části zůstává nezměněna. Aktuální propozice KT

TRT – už to nebude tak “easy” jak to bývalo. Na druhou stranu stále jde o standardní délku v rámci podobných hobby triatlonů. Aktuální propozice TRT

Startovné

Pouze kosmetické navýšení – při platbě předem 450 Kč KT / 350 Kč TRT/ děti a mládež do 18 let zdarma.

Odměnou Vám bude rozšíření sortimentu na občerstvovacích stanicích na trase i v cíli. A pokud máte nějaké speciální přání, co by jste si rádi “lupli” při závodě, klidně to zmiňte v poznámce přihlášky.

Dětský závod

Ani letos nevynecháme a připravíme závody pro naše nejmenší a poslední dobou i pro ty trochu větší do 12 let. Děti závodí zdarma a každý si odnese odměnu. Přihlášky jsou možné pouze na místě. Více informací: Dětský duatlon

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com